Przyszłość

Park

W pierwszej kolejności planujemy cały teren ogrodzić . To działka o bardzo dużej powierzchni 46 700 m². W niedługim czasie powstanie ogrodzenie tymczasowe panelowe. Rok 2019 i 2020 zamierzamy przeznaczyć na próbę skatalogowania drzew i odnalezienia starych ścieżek. Przez te dwa lata będziemy ściśle współpracować z dendrologiem, który oceni stan każdego drzewa w parku i zaleci właściwą pielęgnację. Zamontujemy też ławki i stworzymy miejsce zabaw dla dzieci. Tymczasowe ogrodzenie terenu jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa przechodniów. Park ponownie zostanie udostępniony za min. 5 lat, czyli ok. 2024 roku.

 

Oficyna

Budynek oficyny będzie pierwszym remontowanym w kompleksie. Stan techniczny oficyny jest fatalny.

Już w 1978 roku pisano o konieczności natychmiastowego remontu dachu ze względu na niebezpieczeństwo dla mieszkających tam ludzi. Do dziś dachówka nie została wymieniona.

W przyszłości być może powstanie tam pub, nie tylko dla gości hotelowych.

 

Dwór

Wszystkie prace remontowe na terenie posiadłości będą konsultowane z konserwatorem zabytków. W przyszłości w dworku powstanie butikowy hotel z kilkoma pokojami i restauracją.

Łączna powierzchnia dworu to ponad 450 m².

W dworze odbywać się będą bale w odtworzonej dawnej sali lustrzanej. W planach jest odrestaurowanie sali, której ściany pokryte były lustrami.

W marcu tego roku, pod kilkoma warstwami linoleum dawnego mieszkania został odkryty zabytkowy dębowy parkiet. Oceniający go fachowiec stwierdził, że czegoś tak pięknego do tej pory nie widział.

W przyszłości zamierzamy odrestaurować elewację wraz z kartuszem herbowym herbu Szreniawa oraz drewniane drzwi i oryginalne drewniane schody.

W piwnicach o kolebkowych sklepieniach powstaną pomieszczenia dla koneserów wina i whisky. Planujemy odrestaurowanie starej wędzarni, powstanie piwniczki na wino i miejsc plenerowego wypoczynku.

Park

Marzeniem właścicieli jest nie tylko wyremontowanie istniejącej zabudowy. W planach jest również budowa kaplicy dla mieszkańców Kobylnik, którzy teraz na świąteczne msze muszą jeździć do innych miejscowości.

„W przyszłości zamierzamy ściśle współpracować z sąsiadem jakim jest Poznańska Hodowla Roślin i uczynić hodowlę konika polskiego jedną z atrakcji dworu. Zamierzamy organizować atrakcyjne wydarzenia, w tym wystawy obrazów nie tylko dla klientów hotelu, ale i mieszkańców powiatu kościańskiego. Chcemy, aby dawny majątek w Kobylnikach odzyskał swój dawny blask i stał się celem wycieczek – nie tylko tych samochodowych (niedaleko trwa budowa węzła trasy S5), ale również pieszych i rowerowych”.

 

Zapraszamy do Kobylnik!

Właściciele.